Kategorie

Novinky

Vítame Vás na stránkach e-shopu  www.svet-liatiny.sk  s najširšou ponukou liatiny pre stavbu kachlí alebo krbov

 

Dovoľujeme si Vás pozvať na naše stránky www.svet-liatiny.sk , kde ponúkame ucelenú ponuku sortimentu liatiny pre stavbu alebo opravu Vašich kachlí a krbov.

 

Naše produkty zo šedej liatiny sú určené do krbov, kachlí, udiarní, grilov a kotlov.

Naša ponuka liatinových dvierok je široká - Pecová, chlebová, komínová, kuchynská, revízne, Údenárska, pizza, kachľové.

Veľké množstvo týchto liatinových dvierok sa dodáva v základnej - neupravenej forme - bez povrchovej úpravy a potom už záleží na Vás akú variantu úpravu liatiny si uprednostníte.

Ponúkame aj povrchovej úpravy dvierok a rúr na pečenie, kde si môžete si vybrať z mnohých variantov a to už v prevedení s koncovou úpravou:

ČIERNA - vypaľovacia žiaruvzdorná farba (až 650 st.)

NIKEL - liatinové dvierka sú ručne upravené na striebornú farbu - leštený nikel,

MOSADZ - sortiment liatinových dvierok je ručne upravený jedinečnou technológiou do prevedenie mosadz-patina-zlato.

 

Okrem širokej ponuky liatinových dvierok a pre doplnenie komplexnosti ponuky nášho e-shopu ponúkame aj sortiment liatinových rúr na pečenie, či už v prevedení s plnými liatinovými dvierkami alebo dvierkami s sklom, ktoré sú teraz veľmi vyhľadávané a žiadané.

Ako doplnok odporúčame dokúpenia teplomera, ktorý sa dá jednoducho nainštalovať do týchto dvířek- viď príslušenstvo.

V ponuke sú aj rúry so smaltovaným telom, vybavené aj plechom na pečenie a pečenie mriežkou.

 

V našom e-shope nájdete aj ponuku nerezových rámov pre stavbu kachľových pecí, či už v štandardných rozmeroch, ale sme schopní nechať zabezpečiť aj rámy podľa Vašich požiadaviek.

Standartní rámy sme schopní dovybaviť liatinovými platňami, na zákazku aj platňami brúsenými oceľovými a ako exkluzívny variantom sú platne sklokeramické.

 

Sortiment dopĺňajú štandardné liatinové platne - tály, rôznych rozmerov i prevedenie - plné - úzke alebo široké, s jedným až tromi otvormi.

 

V neposlednom rade ponúkame široký sortiment liatinových roštov - pecových, kamnových, okrúhlych, Roštnice ale aj rôzne krbové liatinové rošty.

 

Naše stránky pravidelne dopĺňame o novinky, priebežne prebiehajú aj rôzne akčné ponuky a preto sledujte naše stránky a v prípade akýchkoľvek otázok, možností zlepšenie našich stránok alebo iných podnetov nás kontaktujte cez náš email info@svet-liatiny.sk, alebo na telefónnych číslach, ktoré nájdete v sekcii kontakt.

 

Pre registrovaných fyzicke  alebo právnickej osoby s registráciou pre stavbu kachľových pecí, alebo predajcovia  liatinových výrobkov ponúkame možnosť množstevných zliav, propagačných materiálov a inej podpory.

 

Prajeme Vám príjemný nákup a verím, že budete s ponukou aj službami nášho e-shopu spokojní.

 

ČO JE LIATINA?

 

Liatina je zliatina železa a uhlíka (viac ako 2%). Ak je uhlíka menej, potom sa jedná o oceľ, ktorá sa na rozdiel od liatiny nedá utvárať.

Liatina sa vyrába zo surového železa a liatinového aj oceľového šrotu s koksom a vápencom.

Liatina je odolná voči tlaku a teplote, ale jej pružnosť je relatívne nízká.Slévání liatiny je mladší než zlievania bronzu. V Číne sa liatina používala už od 4. storočia pred naším letopočtem.Evropané začali vyrábať a používať liatinu až v 14. století.První zmienky o umelecké liatine máme z roku 1756 v Strašniciach, kde odliali dve liatinové sochy. Vrchol dosiahlo umelecké zlievárenský liatiny koncom 18. Storočia. Liatina sa zlievali sa do hliny alebo do piesku - rovnako ako dnes - piesok.

 

Liatina sa ľahko prispôsobuje každému tvaru predmetu a forme, dobre sa opracováva a umožňuje aj sériovú výrobu rovnakých kusov.